Skleněné dveře jsou čím dál populárnější

Skleněné dveře jsou čím dál populárnější

Sklo zaujímá svou roli v designu interiérů odnepaměti, je nadčasové, působí elegantně a luxusně. Tak proč by si nemělo najít místo i ve vaší domácnosti?

Spousta lidí si myslí, že skleněné dveře sice vypadají na obrázku moc hezky, jenže v interiéru příliš praktické nejsou. Obávají se vysoké ceny, náročné údržby, snadného poškození, špatné zvukové izolace. To všechno jsou ale absolutně zbytečné starosti. Pojďme se podívat spíš na jejich kladné stránky.

Vnesou světlo do tmavých místností

Sklo působí luxusně, a hlavně má schopnost opticky zvětšit interiér. Dveře ze skla jsou tedy skvělou volbou do malých místností. Mohou tvořit hezký předěl mezi pokoji a tmavou chodbou v bytě. Nemusí být rovnou průhledné, mléčné či kouřové sklo světlo propustí a zároveň zachová soukromí. Velmi pěkně působí také zdobné ornamenty, potisky či fólie.

Ozdobíte si je podle sebe

Čisté sklo je symbolem elegance, někomu však může připadat příliš sterilně a nudně. Je-li to váš případ, zvolte dveře ze skla s potiskem. Na skle je přímo nanesen potisk zvířátka, krajiny, komiksové postavičky apod. Fantazii se meze nekladou a mnohde vám vyrobí i dveře na míru s vlastní fotografií. Nedovedete si to představit? Mrkněte na kategorii interiérových celoskleněnných dveří společnosti Grimax.

Levnou možností ozdobení skleněných dveří jsou také samolepicí fólie. Jestliže si pořídíte dveře z čirého skla, je dobré na ně nalepit aspoň nějaký motiv, aby do nich návštěvy nenarážely.

Jen tak se nerozbijí a zvuk také izolují

Strach z roztříštěného skla je zbytečný. Dveře se vyrábí ze skla tvrzeného, bezpečnostního či kaleného, které je dostatečně odolné. A poškrábání? Mnohdy bývají daleko odolnější než obyčejné dveře z hobby marketu. I s izolací zvuku je to jinak, než si nejspíš myslíte. Vyrábí se totiž modely opatřené speciálním spodním mechanickým prahem. Ty dosahují zvukového útlumu až 34 dB, což je kvalifikuje do kategorie zvukově izolačních dveří.

Zahoďte tedy předsudky a modernizujte svou domácnost. Sklo nevyjde z módy nikdy.

Načítám, prosím vydržte...